Поврзете се со нас

НБА

Избрани се резервите за Ол-стар натпреварот, ќе има тројца дебитанти во Индијанаполис (ФОТО)

Објавено

на

foto:twitter.com/ESPNStatsInfo

Индијанаполис ќе биде местото каде оваа година ќе се игра Ол-стар натпреварот во НБА лигата, место на кое ќе видиме битка на ѕвездите од источната и западната конференција.

Оваа година се враќа стариот формат, па веќе се познати сите учесниците со оглед на тоа што тренерите во лигата ги избраа резервите.

На Истокот шанса за настап ќе добијат Донован Мичел, Џулиус Рендл, Бем Адебајо, Џејлен Браун, тим во кој ќе имаме и тројци дебитанти на оваа сцена во Паоло Банкеро, Џејлен Брансон и плејмејкерот на Филаделфија Севентисиксерс, Тајрис Макси.

Кога пак се работи за Западот шанса од клупата ќе добија Стеф Кари, Кавај Ленард, Пол Џорџ, Карл Ентони Таунс, Ентони Дејвис, Девин Букер и Стеф Кари.

Мечот на ѕвездите е закажан за 18 февруари.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни