Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Избран е дрим тимот кој ја одбележа оваа сезона во ЛШ (ФОТО)

Објавено

на

Пред нас е самата завршница на Лигата на шампионите во Келн, а во пресрет на истата беше соопштен, избран дрим тимот кој ја одбележа натпреварувачката 2022/2023 во елитното натпреварување.

Највпечатливи имиња се Никлас Ландин и Алеиш Гомес кои трет пат во низа се наоѓаат во најдобрите во ЛШ. Голманот Ландин беше број еден и во претходните две сезони, додека десното крило Гомеш беше избран лани, додека претходно го понесе признаето за најквалтетен млад играч.

Составот го предводи Талант Душебаев од Кјелце, а останатите места ги заземаат:

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни