Избегнат голем инцидент: Навивачите на Спартак за малку ќе го погодеа судијата со ракета (Видео)

Spartak-fanovi

Навивачите на Спартак Москва вечерва можеа да предизвикаат голем скандал и сериозно да го повредат главниот судија на дуелот од Лигата на шампионите кој рускиот тим го игра против Марибор.

Германскиот судија Денис Ајтекин може да смета дека имал среќа во оваа ситуација, бидејќи ракетата која леташе над 50 метри, заврши во негова близина и не предизвика посериозни последици.

Facebook Коментари