Поврзете се со нас

Свет

Ивановски влезе и стрелаше за Диосѓер (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Македонскиот интернационалец, Мирко Ивановски го постигна третиот сезонски погодок за Диосѓер во првата лига на Унгарија.

Нашиот напаѓач доби шанса во вториот дел поточно во 73 минута, а во 85 успеа успешно да биe од 11 метри и во тие моменти да им донесе водство на домаќините од 2-1 во пресметката против Мезoкoвешд. Сепак гостинскиот состав до крајот преку Фаркас реализираше за 2-2 и украде бод од овој натпревар.

Диосѓер со 21 бод се наоѓа на последната 12 позиција на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни