Поврзете се со нас

Свет

Ивановски влезе и постигна гол за Диосѓер (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Поранешниот македонски репрезентативец, Мирко Ивановски постигна гол за Диосѓер во мечот против Пакс во рамките на 17. коло во првата лига на Унгарија.

Ивановски не се најде во стартната постава на гостите, поточно доби шанса на почетокот на второто полувреме (49 минута) на местото на Хасани за да во 70 биде сигурен реализатор на најстрогата казна за 2-1.

Овој гол не донесе нова реакција на играчите Диосѓер до крајот на натпреварот, па мораа да му ја честитаат победата на домашниот тим.

За Мирко ова беше втор сезонски гол во најсилната фудбалска унгарска конкуренција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни