Поврзете се со нас

Балкан

Ивановски стрелаше во првиот меч во новата година (ВИДЕО)

Објавено

на

Поранешниот македонски репрезентативец, Мирко Ивановски со погодок го отвори вториот дел од шампионатот на Романија.

Членот на Динамо Букурешт стрелаше на средбата против Аргес во 86 минута, гол со кој го постави конечниот резулат од 2-1 на оваа средба. Ова за битолчанецот беше втор сезонски гол за Динамо, тим кој го претрпе 16 пораз во 22 коло.

Мирко и другарите се претпоследни на табелата со 12 бода и го очекува тешка битка за опстанок во првата лига.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни