Поврзете се со нас

Балкан

Ивановски претставен во дресот на Динамо Букурешт (ФОТО)

Објавено

на

Македонскиот напаѓач, Мирко Ивановски ја имаше официјалната промоција во 18-кратниот романски шампион Динамо Букурешт.

Ова за битолчанецот е трет ангажман во Романија откако претходно беше активен во Астра и Клуж. Тој во новата средина доаѓа од унгарски Диосѓер, а претходно беше дел од Македонија Ѓорче Петров, Славија Прага, Арка, Видеотон, Болуспор, Славен Белупо и Хајдук Сплит.

Мирко ќе го носи дресот со бројот 44.

Инаку Динамо по 7 одиграни кола е на 14 место со 6 освоени бодови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни