Поврзете се со нас

Германија

Итар потег кој стана вистински хит: Како Олмо го измами дефанзивецот на Баерн (ВИДЕО)

Објавено

на

РБ Лајцпиг немаше сили да го освои Супер Купот на Германија или поточно во супер возбудлив меч со осмун голови загуби од актуелниот шампион Баерн Минхен со 5-3.

Овој дуел освен што беше исполнет со многу голови донесе и еден потег на Дани Олмо кој стана вистински хит и е супер актуелен на социјалните мрежи. Се играше судиското продолжение во кое Шпанецот ја употреби својата интелегенција, па мудро ја остави топката на линијата и тоа внимателно го забележа помшник судијата.

Од друга страна пак дефанзивецот на Баерн, Лукас Ернандес мислеше дека топката е излезена и истата ја фати со рака по што веднаш следеше реакција и топката заврши кај „биковите“.

Можевби за некого овој потег на Олмо е неспортски, ама неспорно е дека фантастично размислуваше, одработи во даденава ситуација.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни