Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Италијански арбитар ќе го суди финалето на ЛШ

Објавено

на

Новиот европски шампион ќе биде познат во недела во Лисабон каде силите ќе ги одмерат Баерн Минхен и Пари Сен Жермен, средба за која денеска УЕФА ги определи судиите кои ќе ја имаат одговорноста, обврската истата да мине во најдобар можен тек.

Главен на центарот ќе биде италијанскиот арбитар Даниеле Орсато за кого ова ќе биде прво големо финале на меѓународната сцена. Негови помошните ќе бидат Лоренцо Манганели и Алесандро Џалатини, додека четврти судија ќе биде Романецот, Овидиу Хатеган.

Околу ВАР системот ќе биде бидат задолжени Масимилијано Ирати, Марко Гуида (Италија) и Шпанците Алехандро Ернадез Ернандез и Роберто Диаз Перез Де Паломар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни