Поврзете се со нас

Италија

Италијанска легенда ќе седне на клупата на Монца

Објавено

на

foto:www.facebook.com/ACMonza

Италијанскиот прволигаш Монца е во потрага по нов тренер, наследник на Роберто Паладино кој од пред неколку дена е нов предводник на Фиорентина.

Адриано Галијани како главен човек направил листа од неколку имиња од кои како што стојат работите едно е селектирано, поточно е на чекор да го пополни испразнетото место. Се работи за 48-годишниот Алесандро Неста, икона, легенда на италијанскиот фудбал со тоа што досега нема некој забележителни резултати како тренер.

Има работено во Мајами, Перуџа, Фрозиноне и Реџана.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни