Италијанецот во нова акција: Фонињи со необичен потег ја остави со подзината уста публиката во Рио Де Жанеиро (Видео)

fonjni

Италијанецот, Фабио Фоњини секогаш е интересен за тениската јавност, а причината за тоа е неговото однесување, неговите настапи кои се секогаш изненадување, па имате огромни амплитуди од најдобро до најлошо, па и до големи контраверзи.

Овој пат Фабио се најде во центарот на вниманието благодарение на неговите вештини на турнирот во Рио Де Жанеиро каде на средбата против Белучи успеа да дојде до поен со кој израмни на 1-1 во сетови и тоа откако го испушти рекетот за што доби големи аплаузи од публиката.

Facebook Коментари