Поврзете се со нас

Македонија

Италијанецот Купер потпиша за Македонија ЃП (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот прволигаш Македонија Ѓорче Петров потврди уште едно засилување за вториот дел од оваа натпреварувачка сезона 2021/2022.

Клубот од Ѓорче Петров ја освежи напаѓачката линија со напаѓачот Годберг Купер. Купер е 24-годишен Италијанец роден во Бергамо, играч кој досега освен во татковината има настапувано во Португалија, Швајцарија и Албанија каде го носеше дресот на Кукс.

„Лавовите“ досега уште го потврдија трансферот на Кристијан Стојкоски, а перманентен договор со клубот потпиша и Сефер Емини.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни