Поврзете се со нас

Свет

Италијанците во акција: Бернардески и Инсиње покажаа колку фудбалот може да биде едноставна игра и ги воодушевија фановите (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/TorontoFC

Торонто има добар почеток на оваа сезона во МЛС лигата каде на пет натпревари забележа три победи од кои последната беше во соочувањето со Атланта (2-0).

Ова беше дуел во кој главните ѕвезди не се запишаа во листата на стрелци, но затоа Лоренцо Инсиње и Федерико Бернардески со една комбинација на прва ги воодушевија фановите.

При еден корнер Италијанеците фантастично комбинираа, им ја сокрија топката на противниците и малку фалеше оваа акција да заврши и со гол, ама голманот Гузан имаше рефлексна реакција во последен момент.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни