Поврзете се со нас

Свет

Историски момент кој тешко дека ќе се повтори: Сите репрезентациии…

Објавено

на

foto: x.com/Argentina

Заврши групната фаза на Копа Америка, фаза која ни донесе историски момент, неверојатен факт кој тешко ќе може да се повтори на големата сцена, големите натпреварувања.

Имено сите селекции кои ги освоија првите позиции во групите А, Б, Ц и Д доаѓаат од иста држава и тоа е Аргентина. Ова никогаш досега не се случило на турнир од вакво ниво, поточно лидерите на репрезентациите кои триумфирале во групите да бидат од иста земја.

Имено „гаучосите“ ги предводи Лионел Скалони, Марсело Биелса е главен во Уругвај, Нестор Лоренцо во Колумбија, а Фернадо Батиста ја води Венецуела.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Radio Zero (@radiozeroarrecifes)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни