Поврзете се со нас

Свет

Испиша историја: Рајковиќ постави нов рекорд со ЦСКА во ВТБ лигата

Објавено

на

Тимот на ЦСКА Москва излезе како победник во уште една дерби пресметка со Уникс Казан и со тоа го задржа перфектниот учинок во ВТБ лигата.

Уникс и ЦСКА одиграа драма со продолжение, Димитријевиќ промаши тројка за победа (ВИДЕО)

Составот од руската престолнина сега има 14-0 во шампионатот што е нов рекорд за тимот кој го води македонскиот стратег Емил Рајковиќ. Имено досега никогаш популарните „армејци“ не играле на ваков убедлив начин што е знак дека Рајковиќ врши одлична работа во ЦСКА.

-Беше голема битка, тежок натпревар за двата тима. Мислам дека играчите им дадоа на навивачите многу моменти за уживање. Мислам дека двата тима не разочараа со залагањето, а и квалитетот. Многу пати мислевме дека го добивме натпреварот, но Уникс се врати во игра со три поени во одлучувачки момент. Горд сум на моите играчи, бидејќи тие беа тие кои се истакнаа во оваа одлична атмосфера, против голем противник и заслужуваат 14-0 и нов рекорд за најдобар старт во историјата на клубот, -истакна Рајковиќ.

ЦСКА во следното коло се соочува со Минск што е секако е одлична можност за продолжување на победничката серија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни