Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Испиша историја: Халанд за едно полувреме „испука“ хет-трик на Итихад (ВИДЕО)

Објавено

на

Манчестер Сити има убедлива предност од 3-0 по првото полувреме на пресметката против РБ Лајпциг и е на добар пат да обезбеди четвртфинале во Лигата на шампионите.

Во фокусот на вниманието е Ерлинг Халанд кој „испука“ хет-трик и со тоа влезе во историјата на елитното натпреварување, односно ја надмина бројката од 30 голови и сега е играч кој најбрзо стигнал до оваа бројка, а во исто време и е најмлад.

Ова за Норвежанецот е петти сезонски хет-трик во дресот на „граѓаните“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни