Поврзете се со нас

Македонија

Ислами останува на клупата на Ренова

Објавено

на

Бујар Ислами и во наредната сезона ќе биде предводник на екипата на Ренова.

Оваа информација ја објави македонскиот прволигаш со тоа што освен Ислами во таборот на „гипсарите“ остануваат Бехар Укалин и Енвер Рамадан.

Ренова оваа сезона во првата македонска лига ја заврши на четвртата позиција на табелата со тоа што мора да се напомене дека шампионатот беше прекинат поради пандемијата со коронавирусот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни