Поврзете се со нас

Македонија

Искусниот Стојков ќе го носи дресот на Македонија ЃП

Објавено

на

Тимот на Македонија Ѓорче Петров успеа да ги обезбеди услугите на искусниот Драган Стојков за вториот дел од оваа натпреварувачка кампања.

Стојков е играч од средината на теренот, играч кој во кариерата освен во Македонија има настапувано во Јужна Кореаја, Грција, Србија и САД. Последен негов клуб беше Тиквеш за кого одигра 12 натпревар во ПМФЛ во есенскиот дел од шампионатот.

Претходно „лавовите“ го потврдија и ангажманот на бразилскиот интернационалец Андреј Јаго да Силва Мескита Алмеида.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни