Поврзете се со нас

Македонија

Искусниот Стојкоски ново име во редовите на Тиквеш

Објавено

на

Македонскиот фудбалски прволигаш Тиквеш официјализираше уште едно зимско засилување, искусниот Кристијан Стојкоски.

Стојкоски во првиот дел од сезоната го носеше дресот на Македонија Ѓорче Петров, а откако ја заврши таа епизода одлучи Кавадарци да биде негова следна дестинација.

Кристијан е долго време на македонската сцена, во досегашната кариера има настапувано уште за Работнички, Брера, Шкупи и Тетекс.

Претходно Тиквеш се засили со Христијан Малески, Луан Силва и Робертињо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни