Искусниот играч за врска незадоволен од минутажата: Му порачав на Тен Хаг дека не сум среќен

Кристијан Ериксен е еден од поискусните играчи во првиот тим на Манчестер Јунајтед и последно доби шанса на дербито против Ливерпул на „Олд Трафорд“, но неколку дена подоцна, Данецот призна дека не е задоволен од тоа како се развива ситуација за него оваа сезона. Играчот за врска го загуби местото од Коби Маино и на … Продолжи со читање Искусниот играч за врска незадоволен од минутажата: Му порачав на Тен Хаг дека не сум среќен