Поврзете се со нас

Македонија

Искусниот Димчевски ново име во редовите на Феникс 2010

Објавено

на

Тимот на Феникс 2010 успеа да ги обезбеди услугите на поранешниот македонски репрезентативец, Ивица Димчевски.

Димчевски долго е на нашата сцена, а во скопскиот прволигаш доаѓа од редовите на Еуро Никел. Ивица кој важи да добар шутер ја започна сениорската кариера во Вардар по што следуваа ангажмани во Торус, Куманово, Работнички, Струмица, Кожув и Гостивар.

Феникс има учинок 6-5 по 11 одиграни рунди во најсилниот домашен шампионат.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни