Иско воодушеви со својот гест по синоќешниот натпревар (Видео)

isko-ramos-pozadina

Синоќа, Шпанската фудбалска репрезентација против Иран го одигра својот втор натпревар на Светското првенство на кој успеа да стигне до првата победа.

По натпреварот против Португалија, медиумите „жестоко“ го критикуваа Давид Де Хеа, кој со неговите грешки беше „виновникот“ за ремито. Но, синоќа на Казањ арената имаше неверојатни интервенции кои го решија победникот.

За фоторепортерите интересен беше гестот на неговиот репрезентативен колега, Иско, кој му ја бакна ракавицата по завршување на средбата.

Facebook Коментари