Ирвинг со чудесен кош преку Јокиќ донесе победа за Далас (ВИДЕО)

Составот на Далас Маверикс издвојува драматична победа над Денвер Нагетс од 107:105 во дерби средбата во НБА лигата. По две четвртини им припаднаа на двете екипи, а на крајот победникот беше решен со звукот на сирената и тоа благодарение на чудесниот кош на Ирвинг. Имено шампионот во последните 28 секунди влезе со предност од три … Продолжи со читање Ирвинг со чудесен кош преку Јокиќ донесе победа за Далас (ВИДЕО)