Поврзете се со нас

НБА

Ирвинг: Коби треба да биде новото лого на НБА лигата (ФОТО)

Објавено

на

blank

Плејмејкерот на Бруклин Нетс, Кајри Ирвинг уште еднаш ја разбранува јавноста во Соединетите Американски Држави и тоа овојпат со идејата за промената на сегашното лого на НБА лигата.

Ирвинг се огласи на социјалните мрежи со порака дека ова мора да се случи, односно сегашното со силуетата на легендарниот Џери Вест да биде заменето со Коби Брајант.

-Ова мора да се случи, без разлика што и да кажете. Црните кралеви ја изградија оваа игра, -напиша Кајри.

Не е прв пат оваа идеја да биде актуелна во јавноста, а истата на подржа и вдовицата на славниот ас на Лејкерс, Ванеса Брајант.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kyrie (Kaire) (@kyrieirving)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни