Поврзете се со нас

Европски првенства

Ирците веќе ја видоа топката во голот: Мењан со сензационална одбрана ја потврди победата на Франција (ВИДЕО)

Објавено

на

Репрезентацијата на Франција успеа да ги освои посакуваните три бода на гостувањето во Даблин кај Република Ирска, па со вкупно 6 бода е на првата позиција во групата Б во квалификациите за Европското првенство во 2024 година.

Дефанзивецот Павар беше автор на единсивениот гол, но триумфот на „триколорите“ немаше да биде возможен без голманот Мајк Мењан. Членот на Милан имаше спектакуларна интервенција во 90 минута, одбрана по која домашните играчи и навивачи се фаќаа за глава.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни