Поврзете се со нас

Македонија

Ирански голман потпиша за Македонија Ѓорче Петров

Објавено

на

Македонскиот прволигаш Македонија Ѓорче Петров потврди уште едно ново име пред стартот на вториот дел од сезоната во домашниот шампионат.

Поранешниот македонски првак ги засили своите редови со 20-годишен голман од Иран, Амирхосеин Хаџиага. Хаџиага доаѓа во „лавовите“ од Персополис и ќе има задача да ја зголеми конкуренцијата меѓу стативите.

Предтходно клубот од скопската населба ги договори Давид Атанасовски,  Годберг Купер, Кристијан Стојкоски, а на на перманетна основа го потпиша Сефер Емини.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни