Интересно предвидување: Како ќе изгледа завршната табела во Премиер лигата

sterling

Со оглед на тоа што овој викенд се враќаат возбудувањата во Премиер лигата со 23. редовно коло британски „токспорт“ со помош на супер компјутер направи предвидување како ќе изгледа завршната табела во најсилното натпреварување на островот.

Станува збор за јануарско ажурирање, поточно предвидување кое не треба да се земе здраво за говото, но секако дека е интересно е да се проследи.

Еве како ќе изгледа конечната табела за натпреварувачката 2017/2018.

1. Манчестер Сити
2. Челси
3. Манчестер Јунајтед
4. Ливерпул
5. Тотенхем
6. Арсенал
7. Лестер
8. Евертон
9. Барнли
10. Кристал Палас
11. Вест Хем
12. Вотфорд
13. Брајтон
14. Саутемптон
15. Њукасл
16. Хадерсфилд
17. Стоук
18. Бурнмаут
19. Вест Бромвич
20. Свонси

Facebook Коментари