Поврзете се со нас

Шпанија

Интересен Топ 4 избор: Алонсо состави тим од легенди (ВИДЕО)

Објавено

на

Маркос Алонсо ја промени клупската средина и веќе некое време е член на Барселона, клуб во кој се уште се адаптира и се обидува да ја пронајде најдобрата форма и на тој начин му помогне на тимот во остварување на високите амбиции.

Шпанскиот ас како и сите засилување, колеги доби задача да направи избор, состави тим од четири легенди и тоа голман, дефанзивец, играч од средината на теренот и напаѓачот.

Неговиот избор беше интересен затоа што се реши за четворица играчи кои го носеа дресот на Барселона со тоа што двајца од нив дефинитивно се икони на клубот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни