Интересен предизвик: Ѕвездите од НБА лигата избраа идеална фудбалска единаесетка на годината (ФОТО)

dario sut

Веќе зад нас е 2017 година која на фудбалски план секако ја одбележа Реал Мадрид кој ги собра најважните трофеи, триумфираше во домашниот шампионат, Лигата на шампионите и Светското клупско првенство.

Кога е пак во прашање тимот, идеалната единаесетка на годината има различни мислења, а интерсно својот став на оваа тема го дадоа и петт НБА ѕвезди. Станува збор за Швајцарецот од Хјустон Рокетс Клинт Капела, Камерунецот Жоел Ембид од Филаделфија, Лери Ненс Јуниор од ЛА Лејкерс и европјаните Данило Галинари (ЛА Клиперс) и Дарио Шариќ (Филаделфија).

Кој тим според вас е најдобар?

saric

leri

kapela

galinari

embid

Facebook Коментари