Поврзете се со нас

Шпанија

Интересен момент по крајот на натпреварот на „Камп Ноу“: Голманот на Елче се возбуди кога Меси му го побара дресот (Видео)

Објавено

на

blank

Лионел Меси обележа уште еден натпревар на Барселона која им се врати на победите во Ла Лига и со 3:0 славеше против Елче.

Аргентинскиот фудбалер постигна два одлични погодоци и беше најзаслужен за убедливата победа на неговиот тим.

Со оваа победа Барселона стигна до 50 поени и се зацврсти на третата позиција на табелата, доаѓајки на само два бода во однос на Реал Мадрид, односно пет во однос на Атлетико Мадрид.

Навистина интересен момент забележаа камерите по крајот на средбата, а истиот беше поврзан со Лео Меси и голманот на гостинскиот тим, Едгар Бадиа.

Бадиа првично го побара дресот на еден од најдобрите фудбалери во историјата неоечкувајќи дека и Меси ќе го побара неговиот дрес. Кога Меси го побара неговиот дрес, реакцијата на голманот беше навистина легендарна, а видеото од оваа блиска средба брзо се прошири по социјалнтие мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни