Поврзете се со нас

Италија

Интер тргна моќно, па остана без посакуваниот резултат на „Џузепе Меаца“ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/Inter

Составот на Интер не успеа да го потврди статусот на фаворит во денешното соочување со Болоња во Серија А.

Избраниците на Симоне Инѕаги имаа моќно и совршено отварање на средбата на „Џузепе Меаца“ каде по 13 минути игра водеа со 2-0 со голови на дефанизвецот Ачерби и капитенот Мартинез.

Многумина по ова помислија дека Интер ќе дојде до рутински триумф, ама тоа сценариот не се реализираше. Гостите се вратија во игра во 19 минута со голот кој Орсолини го постигна од пенал.

Потоа Ди Марко имаше две шанси во кои Скорупски излезе како победник и со тоа ја остави Болоња во игра. Во вториот дел Зиркзе го матираше Зомер за 2-2 по што Интер не успеа да дојде до трет гол и да ги освои трите бода.

Ова за „нероаѕурите“ беше прво реми во сезоната со кое можат да го загубат врвот на табелата ако Милан вечерва слави над Џенова.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни