Поврзете се со нас

Италија

Интер потврди пет случаи позитивни на Ковид-19

Објавено

на

blank

Од таборот на италијанскиот Интер потврдија дека пет лица од клубот се инфицирани со коронавирусот.

Среќна околност за лидерот на табелата во Серија А е што меѓу заразените нема фудбалери и членови на стручниот штаб, туку сите заразени се дел од управата.

Првите оперативци на клубот, Џузепе Марота и Пјеро Аусилио се меѓу потврдените позитивни случаи, а меѓу нив е и еден од директорите, Алесандро Антонело, како и клупскиот правник, Анхело Капечини. Петтиот член позитивен на Ковид-19 е човек кој работи во техничката служба на тимот.

Сите тренери и целиот тим на Интер во следниот период ќе ги следат протоколите на здравствените власти со цел да се избегне дополнително ширење на вирусот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни