Поврзете се со нас

Италија

Интер не се откажува од Перишиќ: Ќе ја донесеме најдобрата одлука, сакаме да остане со нас

Објавено

на

Интер жестоко се бори за пехарот во Серија А, но во исто време мора да размислува и за некои други прашања затоа што времето минува и може да биде доцна за одредени потези.

Имено таква е ситуацијата со Иван Перишиќ на кого му завршува договорот на крајот на сезоната, а тоа дефинитивно носи немир кај играчот кој не е задоволен од тоа како се однесува клубот. Тоа Хрватот го посочи по финалето на Купот на Италија каде беше херој во победата над Јувентус по продолженијата за да потоа во јавноста излезе вест дека се договорил со Челси.

Херојот на Интер од финалето со „отровни стрели” до управата: Не се чека до последна минута со важните играчи

Перишиќ бега од Интер и се сели во Премиер лигата

Потврда за ова последново не добивме, па „нероаѕурите“ се уште се надеваат дека ќе можат да го задржат офанзивецот во Милано.

-Кога ќе заврши сезоната, ќе разговараме за сите ситуации кои сè уште се во рамнотежа, вклучително и оваа, со сета почит кон професионалноста на овој многу талентиран играч. Ќе седнеме на маса и заедно ќе ја донесеме најдобрата одлука. Што се однесува до нас, ние секако сакаме да продолжиме со него, -порача оперативецот Бепе Марота.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни