Поврзете се со нас

Свет

Интер Мајами се засили со син на поранешна ѕвезда на Реал Мадрид и Милан

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/InterMiamiCF

Екипата на Интер Мајами влезе во новата сезона со многу поголеми амбиции, а на Лионел Меси и останатите членови ќе им се приклучи талентираниот Федерико Редондо.

Синот на поранешната ѕвезда на Реал Мадрид и Милан, Фернандо Редондо, доаѓа од составот на Аргентинос и за него МЛС екипата ќе плати околу 8 милиони долари.

Федерико досега настапуваше за младинските категории на аргентинската репрезентација, а доаѓа како замена за сонародникот Факундо Фаријас кој заработи посериозна повреда и ќе ја пропушти цела сезона.

Редондо џуниор веќе има солидно искуство во сениорска конкуренција, бидејќи забележа 58 настапи за тимот на Аргентинос, а ќе им се приклучи и на сонародниците Меси и тренерот Тата Мартино.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни