Поврзете се со нас

Свет

Интер Мајами повторно не победи, Меси за малку ќе постигнеше гол од корнер (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/CBSSportsGolazo

Интер Мајами предводен од Лионел Меси, Луис Суарез, Серхио Бускетс и Жорди Алба се подготвува за новата сезона, но на првите средби резултатите не се на посакуваното ниво.

Имено клубот од Флорида не постигна гол против Салвадор (0-0), а истото тоа му се повтори рано утрово во дуелот со Далас кој го загуби со 1-0.

Уште во раната фаза (3 минута) Фереира го отвори резултатот, потоа Интер Мајами беше подобар, создаде неколку шанси кои не беа искористени. Меси воедно беше блиску да постигне гол од корнер, но голманот на Далас интервенираше во последен момент.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни