Интер го користи хаосот во Наполи и ја „краде“ една од најголемите ѕвезди на клубот

napoli-

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Интер за во јануари подготвува едно трансфер изненадување.

Имено, Џузепе Марота ќе се обиде на „Џузепе Меаца“ да го донесе фудбалерот на Наполи, Дрис Мертенс.

Белгискиот репрезентативец е еден од најдобрите играчи на клубот од Неапол, но бидејќи неговиот договор завршува по крајот на тековната сезона, од Наполи ќе се согласат да го пуштат да си оди за соодветно обесштетување.

Инаку, Мертенс е еден од играчите кои се посочени како виновници за актуелната состојба во клубот.

Facebook Коментари