Поврзете се со нас

Свет

Инсиње со ново ремек дело донесе победа за Торонто (ВИДЕО)

Објавено

на

Италијанскиот интернационалец, Лоренцо Инсиње има одличен почеток на новатата сезона во МЛС лигата каде на втор меч во низа е клучен за неговиот Торонто, поточно со мајсторски погодоци носи победи.

Во претходната рунда со атрактивен лоб го матираше Њу Ингланд Револушн, додека пак во актуелнава негова жртва беше составот на Шарлот.

Инсиње постигна атрактивен лоб погодок, па славеше како Џака (ВИДЕО)

Лоренцо со соло мајсторија и перфектен удар од далечина донесе голема радост за сите навивачи на Торонто.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни