Поврзете се со нас

Свет

Инсиње постигна атрактивен лоб погодок, па славеше како Џака (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/TorontoFC

Лоренцо Инсиње и во оваа сезона ќе настапува во МЛС лигата иако имаше информации дека е незадоволен и дека посакува да се врати во родната Италија.

Тој е дел од составот на Торонто на кого претходнава вечер успеа да му донесе победа во соочувањето со Њу Ингланд Револушн и тоа со мајсторски погодок. Италијанецот знае со потег да матира, па така беше и овојпат каде со атрактивен лоб ја затресе мрежата на домаќините што на крајот се покажа како пресудно за трите бода.

Лоренцо имаше и една интересна прослава која последен на терените ја изведе Гранит Џака од Баер Леверкузен.

Џака постигна мајсторски гол и глумеше повреда, реакцијата на Алонсо се најде во прв план (Видео)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни