Поврзете се со нас

Италија

Инсиње не можеше да ги скрие солзите по поразот од Јувентус, Гатузо му испрати порака (ФОТО)

Објавено

на

blank

Екипата на Наполи ја загуби битката со Јувентус (2-0) и со тоа остана без трофејот во Супер Купот на Италија.

Трагичар на мечот беше Лоренцо Инсиње кој при резултат 1-0 промашни пенал за наполитанците за што потоа стигна казната во последните секунди преку Мората за конечни 2-0 и потврда на трофејот во ова натпреварувања.

На Инсиње му беше многу тешко, не можеше да ги сокрие емоции, солзите, па тренерот Џенаро Гатузо се обиде да го утеши и му порача дека не е виновен за поразот.

-Лоренцо не треба да се чувствува одговорен. Може да се промашат пенали, јас сум првиот кој е одговорен за поразот. Не е негова вина ако го загубивме натпреварот. Ме боли кога го гледам како плаче, тој можеше да го постигне 100. погодок и да го испрати мечот во продолженија, ама овие работи се случуваат во фудбалот. Марадона и Пеле понекогаш промашуваа некои пенали, -истакна Рино.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни