Поврзете се со нас

Европски првенства

Инсиње и Ди Лоренцо со тетоважи го заокружија големиот успех со Италија (ВИДЕО)

Објавено

на

Двоецот на Наполи, Лоренцо Инсиње и Џовани Ди Лоренцо беше дел од составот на Италија кој претходново лето го покори стариот континет и стана европски шампион.

Ова беше извонреден успех на Италијаните кои повторно достигнаа нови височини и тоа само неколку години откако доживеаа тежок удар со пропуштањето на последниот мундијал.
Инсиње и Ди Лоренцо одлучија овој резултат, пехар да го „оковечат“ на нивните тела, па направија тетоважи како спомен од освениот пехар на шампионат.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни