Поврзете се со нас

Англија

Инс не гледа лидер во Фернандеш: Се се врти околу него…

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManUtd

Бруно Фернандеш веќе некое време е капитен на Манчестер Јунајтед, „позиција“ која ја наследи од Хари Мегваер иако стоперот понатаму е дел од англискиот ввеликан.

Кога е во прашање Португалецот често има прашања за неговата улога како лидер, предводник и тоа од познати имиња на Јунајтед како што е Рој Кин, тема на која имаше што да каже и Пол Инс кој своевремено мина шест години на „Олд Трафорд“, период во кој се радуваше на успеси во Премиер лигата, а освои и неколку англиски и европски купови.

-Не знам што гледам во Фернандеш. Дали тој е лидер според начинот на кој игра? Во моментов  не игра најдобро што може. Да, тој го постигна победничкиот гол против Фулам. Но, што се однесува до лидерот, тоа го правите по организација.

-Јас како капитен отсекогаш чувствував, мојата главна работа беше ако не играм добро, погрижете се луѓето околу вас да играат добро бидејќи тоа покажува колку лошо играте. Кога ќе го погледнете Фернандеш, понекогаш се работи само за него. Кога не игра добро, тоа можете да го видите во говорот на неговото тело. Можете да го видите како се расправа со судијата, -вели Пол за „Токспорт“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни