Иниеста со мајсторски гол и донесе победа на својата екипа (Видео)

iniesta

Андрес Иниеста во финишот на својата кариера настапува во Јапонија во тимот на Висел Кобе на кого денеска му донесе победа во пресметката со лидерот Токио (1-0).

Шпанскиот ас се најде на вистинското место во 49 минута и со мајсторски прецизен удар го измами голманот кој дефинитивно можеше многу подобро да реагира во таа ситуација.

Facebook Коментари