Поврзете се со нас

Одбојка

Инцидент во Велес: Одбојкарите на Шкендија се тепаа со навивачите на Борец (ВИДЕО)

Објавено

на

Зачестија инцидентите во домашната одбојка, па така откако бевме сведоци на она што се случуваше на пресметката меѓу Наковски волеј и Јанта волеј во првата женска лига сега се случи хаос на средбата меѓу Борец и Шкендија во најсилната машка конкуренција.

Домаќините победија со 3-2, ама тоа падна во сенка на тоа што се случуваше по дуелот каде домашните навивачи влегоа во конфликт со гостинските одбојкари, па летаа столчиња, шишиња и други тврди предмети, но и многу навреди

По дуелот одбојкарите и членови на стручниот штаб давале исказ во полиција.

Видео: Тетовски Спорт

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни