Поврзете се со нас

АБА лига

Инцидент во АБА: Кошаркар на Будуќност го нокаутираше Петрушев (Видео)

Објавено

на

blank

Екипата на Мега му го нанесе првиот пораз на Будуќност во актуелната сезона во кошаркарската АБА лига, а натпреварот беше одбележан и со еден несекојдневен инцидент.

Членот на Будуќност, Вили Рид, реагираше насилнички по еден судир со Филип Петрушев од редовите на Мега, шокирајќи ги фановите со начинот на кој ја искажа својата нервоза.

Инцидентот се случи уште во првиот период, а Рид е експресно исклучен, по што сигурно ќе заработи и сериозна казна од дисциплинската комисија.

Потегот на Американецот ги налути членовите на српскиот тим, кој подоцна успеа да го совлада фаворитот во Белград со 78:72, а токму Петрушев ја предводел Мега со нов дабл-дабл учинок.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни