Поврзете се со нас

Англија

Илон Маск твитна дека го купува Јунајтед, па се повлече: Ова беше…

Објавено

на

Навивачите на Манчестер Јунајтед веќе подолго време се незадоволни од тоа како функционира клубот под раководство на семејството Глејзер, па секоја најава за продажба на тимот ја дочекуваат со отворено срце, ентузијазам особено ако се работи за некое познато име како што е Илон Маск.

Илон Маск твитна дека го купува Манчестер Јунајтед

Токму американскиот бизнисмен твитна дека го купува клубот од „Олд Трафорд“ по што направи хаос на Твитер и ги возбуди поддржувачите на премиерлигашот за да набрзо потоа одново се огласи и порача дека само се шегувал.

Не ова беше само шега на твитер. Не купувам ниту еден спортски тим. Ако би се решил тоа да го направил, тоа би бил Манчестер јунајтед. Тие беа мојот омилен тим како дете, -порача Маск.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни