Поврзете се со нас

Италија

Илјадници фанови го пречекаа Вајналдум на аеродромот во Рим (Видео)

Објавено

на

Џорџино Вајналдум и дефинитивно ќе го засили тимот на Рома откако е постигнат конечен договор за негов премин на „Олимпико“.

Рома и ПСЖ се договориле за едногодишна позајмица, а договорот ќе стане перманентен за сума од осум милиони евра доколку Рома се пласира во Лигата на шампионите.

Вајналдум вчера слета на аеродромот во Рим каде буквално беше пречекан како крал и беше поздравен од илјадници навивачи на „волчицата“.

Во текот на денешниот ден Холанѓанецот ќе ги мине лекарските прегледи по што ќе му се стави на располагање на Жозе Мурињо кој инсистирал за овој трансфер.

Досега Рома ги ангажираше Немања Матиќ, Пауло Дибала, Зеки Челик и Миле Свилар, а по Вајналдум клубот ќе се обиде да ги донесе Ерик Баи од Манчестер Јунајтед и Андреа Белоти од Торино.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни