Поврзете се со нас

Балкан

Илиевски повторно ќе игра за клуб од Бугарија

Објавено

на

foto:www.facebook.com/kisvardafc

Младинскиот репрезентативец, Марио Илиевски ја заврши приказната со Кишварда од Унгарија и договори преселба во Бугарија каде во иднина ќе биде дел од составот на ЦСКА 1948.

Ова за Илиевски е враќање кај нашиот источен сосед со оглед на тоа што со успех го носеше дресот на Септември Софија, партии кои му овозможија преселба во Кишварда каде настапуваше од 2022 до 2024 година.

Тој во досегашната кариера има настапувано уште за Тиквеш и Вардар Неготино.

foto:www.facebook.com/fcCSKA48

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни