Поврзете се со нас

Свет

Илиевски го постигна првиот гол за Кишварда (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/kisvardafc

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Марио Илиевски го постигна својот прв сезонски гол во дресот на Кишварда во првата лига на Унгарија.

Напаѓачот се најде во почетната постава на денешниот меч против Кечкемети и во 8 минута донесе водство за домаќините. Меѓутоа гостите во преостанатиот дел од средбата го свртија резултатот и славеа со 2-1.

Илиевски беше активен до 81 минута, исто како и повремениот македонски репрезентативец Бобан Николов.

Кишварда со 7 бода е на последното 12 место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни