Поврзете се со нас

Балкан

Илиев ја заврши приказната со Сараево

Објавено

на

foto:www.facebook.com/FudbalskiklubSarajevo

Македонскиот репрезентативец, Дејан Илиев нема повеќе да биде дел од екипата на Сараево.

Струмичаецот од оваа година беше дел од прволигашот од Босна и Херцеговина за кого одигра вкупно 14 натпревари во првенството и шампионатот.

-Ти благодарам за се Сараево, -напиша Дејан на социјалните мрежи.

Дејан во досегашната кариера играше во Англија, Полска, Словачка и Финска.

Речиси истовремено, веста за разделбата ја потврди и прволигашот од БиХ, посакувајќи му среќа на Илиев во продолжението од кариерата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FK Sarajevo (@fk_sarajevo)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни