Поврзете се со нас

Светски првенства

ИХФ ја заокружи приказната на Македонија на СП: Неверојатен тим, неверојатни гости…(ВИДЕО)

Објавено

на

Македонската ракометна репрезентација не се прослави на Светското првенство во Египет (1 победа и пет порази), но остави добар впечаток со своето однесување, почитување, па ИХФ и домаќинот со едно специјално видео го поздравија нашиот национален тим.

-Неверојатен тим, неверојатни гости. Беше убаво што ве имавме на СП Египет 2021, -се вели во пораката на видеото во кое се инволвирани ракометарите, стручниот штаб, нашата делегација.

„Црвено-жолтите“ го освоија 23 место на мундијалот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни